LA(Sumatiketope): Ratto, Cold Dogs, La Première, Sihteerit
Alppilan Kultaisen Kulauksen ENSIMMÄISEN LASUMATIKETOPE-festin aloittaa LAUANTAINA 1.7. Ratto, Cold Dogs, La Première, Sihteerit!
COLD DOGS
Cold Dogs on power-trio Helsingistä, joka osaltaan kirjoittaa uusiksi 2020-luvun rockin historiaa. Bändin musiikki on suoraviivaista rockia Kingston Wallin, Hanoi Rocksin ja 22-Pistepirkon hengessä. Cold Dogs julkaisi syksyllä -22 viisi biisiä sisältävän 12” vinyyli-ep;n, jota on saatavissa Cold Dogsin keikoilta. Tätä ei kannata jättää väliin!
https://youtu.be/KqJdBJsYTEg
LA PREMIÈRE
La Première on verrattain uusi bändi. Yhtye on perustettu kaksi vuotta sitten ja se on koronasulun jälkeen aloittanut keikkailun. Nelihenkinen bändi yhdistelee 60-luvun psykedeliaa, 70-luvun rockia, 80-luvun mahtipontisuutta ja 90-luvun rosoisuutta — nykyaikaa unohtamatta.
https://youtu.be/XKN2ED-aHFo
RATTO
Vanhan punkin pohjalta ponnistaen.
https://www.youtube.com/watch?v=G7mQfPHYjvk
https://www.facebook.com/Ratto.Ratto/
SIHTEERIT
Kolmihenkinen Sihteerit on naisenergiaa parhaimmillaan! Kahden Tiinan räiskyvää lavaesiintymistä tasapainottaa Jaska rumpujen takana. Sihteerit on hyvällä punkasenteella rockia soittava bändi, jonka biisit kertovat elämän rosoista muutenkin kuin pilke silmäkulmassa.
https://youtu.be/GLpCY5lhtwM
SOITTOAJAT:
klo 14:00 Sihteerit
klo 15:00 La Première
klo 16:00 Ratto
klo 17:00 Cold Dogs
liput: 5,00 € (MUISTA CÄSH/MOBILEPAY)
ikäraja: k-18
TERVETULOA!
https://fb.me/e/4a3nQN3YO
Tapahtumapaikka / Venue
Jaa valitsemassasi palvelussa:
Stadissa.fi tarjoaa vinkkejä vapaa-aikaan vuoden ympäri.
Voit vinkata mukaan tapahtuman tai uutisen Helsingin seudulta.







































































