Café Louhi
Klubitunnelmainen Café Louhi Espoon kulttuurikeskuksen Louhisalissa
Lisätietoja Café Louhen ohjelmasta:
La 2.10.2010 klo 19 Mikko Kuustonen - ilman rajoituksia
Kaikki tässä Cafe Louhessa on yhtä yllätystä: vierailevat muusikot, biisilista ja se mitä loppujen lopuksi tapahtuu. Varmaa on se, että tällä akustisella yhden illan kiertueella musiikki on tolkuttoman hyvää ja kaikilla on hauskaa.
Klubitunnelmaisen Café Louhen ovet avataan klo. 18.30.
La 23.10.2010 klo 19.30 Maria Kalaniemi - Vilda Rosor
Espoolaisen, suomenruotsalaisen Maria Kalaniemen Vilda Rosor -albumin levynjulkistamiskonsertti pääkaupunkiseudulla tarjoilee monisävyisiä tunnelmia Suomen ruotsinkielisten alueiden musiikista. Konsertissa kuullaan myös materiaalia Kalaniemen Bellow Poetry -albumilta, jonka musiikkia on kuvattu osuvasti mm. suomalaiseksi haitarifadoksi.
Maria Kalaniemi, haitari, laulu
Olli Varis, kitara, dotar
Eero Grundström, harmoni, huuliharppu
Janne Viksten, banjo
Arto Järvelä, viulu
Pekko Käppi, jouhikko, laulu
Ovet avataan klo 19.
La 27.11.2010 klo 19 Yona &; Anssi Kela
Kaksi erilaista tarinankertojaa, hetkeen heittäytyvä runotyttö Yona ja karhean elämänläheinen Anssi Kela luovat marraskuiseen iltaan mielenkiintoisen musiikkikudelman yhtyeidensä kera. Illassa liikutaan rosoisesta softrokista moni-ilmeiseen jazzin ja laulelman sävyihin.
Ovet avataan klo 18.30.
Tapahtumapaikka / Venue
Jaa valitsemassasi palvelussa:
Stadissa.fi tarjoaa vinkkejä vapaa-aikaan vuoden ympäri.
Voit vinkata mukaan tapahtuman tai uutisen Helsingin seudulta.










































































