Apinaviikko Seikkailupuisto Huipussa
Apinaviikolla Seikkailupuisto Huipussa on luvassa tavallistakin apinamaisempaa menoa!
Aarrejahti
Apinaviikon aikana Huipussa etsitään aarretta. Huolimaton gorillamme on heitellyt ympäriinsä banaaninkuoria, joissa on salaisia koodeja. Löydätkö kaikki kuoret ja onnistutko selvittämään aarrearkun avaamiseen tarvittavat koodit?
Aarrejahti on käynnissä joka päivä. Aarrejahti on käynnissä joka päivä. Mukaan pääsee ostamalla pääsylipun latvusseikkailuun (12?25 €), Aarrejahti sopii noin 5?12-vuotiaille, ja siitä on oma versionsa isommille ja pienemmille lapsille.
Alle 13-vuotiaat tarvitsevat mukaansa aikuisen ainakin valvomaan seikkailua maasta käsin. Pienimpien 100?110-senttisten seikkailijoiden kanssa aikuisen on noustava mukaan yläköysiradoille. Alle 18-vuotiaiden on puistoon tullessaan esitettävä lipunmyynnissä huoltajan kirjallinen lupa yläköysiradoilla seikkailuun.
Apinaviikon ohjelma
JOKA PÄIVÄ
Apinaviikon jokaisena päivänä on käynnissä aarrejahti, jossa etsitään gorillan pudottamia banaaninkuoria. Ohjeet saa Huipun lipunmyynnistä.
LAUANTAINA 10.8. JA SUNNUNTAINA 11.8.
klo 11-13 kasvomaalausta
klo 13-15 korikiipeilyä
klo 15-17 Huipun grillistä saa suklaabanaaneja
Päivän viimeinen seikkailulähtö starttaa kaksi tuntia ennen sulkemisaikaa. Seikkailugolfin pelaamisen voi aloittaa vielä puoli tuntia ennen sulkemisaikaa.
https://www.seikkailupuistohuippu.fi/cms/fi/huippu/tapahtumat/200-apinaviikko
https://www.facebook.com/events/473364450162839/
Tapahtumapaikka / Venue
Jaa valitsemassasi palvelussa:
Stadissa.fi tarjoaa vinkkejä vapaa-aikaan vuoden ympäri.
Voit vinkata mukaan tapahtuman tai uutisen Helsingin seudulta.







































































