Filippa ja minä huviretken jatkoilla 29.10.-14.11.2021 ma-pe 12-18 la-su 10-16 Fleminginkatu 6, Helsinki nanna susi studio
Tämä studionäyttely on jatkoa Ikuisesti piknikillä Johan Richardin kanssa kesänäyttelylle mikä keräsi 6 400 kävijää Vääksyyn. Kesänvietto on päättynyt ja ollaan palattu kaupunkiin. Ollaan kerätty muistoja, värejä, tuoksuja, unelmia ja tulevaisuutta. Syksy on saapunut ja kaupungissa sivistys on toisenlaista. Filippa Fleming oli hulmuhiuksinen hevostyttö, aatelisnainen ja maanomistaja 1500-luvulla. Hänen kanssaan jatkan keskustelua ja filosofointia studiollani Fleminginkatu 6:ssa. Onhan tämä maalaaminen ollut vahvaa aikamatkailua. Kaikki näyttelyssä esillä olevat maalaukset ovat uusia.
Katso vahvistusviesti sähköpostistasi. Vahvistuksen jälkeen olet mukana ja saat jatkossa vapaa-ajan vinkit sähköpostiisi.
Emme lähetä viestejä usein. Viestit kannattaa pitää tallessa ja palata niihin myöhemminkin.
Stadissa.fi - nappaa vinkit vapaa-ajalle!
Tämä kenttä on pakollinen.Anna sähköpostiosoite oikeassa muodossa.Syötä tiedot oikeassa muodossa. E.g.: 10 € / 15 €Tietoja ei ole tallennettu. Haluatko varmasti sulkea lomakkeen?Odottamaton virhe (kuten nettiyhteyden katkeaminen) esti tietojen tallentamisen.. Yritä uudelleen.Anna päivämäärä.Anna alkamisaika.Some dates are being edited. Please confirm your changes before submitting the form.Your upload exceeds the authorised amount. Please remove some files and try again.Tuntematon virhe esti kuvien tallentamisen. Kokeile uudestaan esimerkiksi pienentämällä ensin kuvatiedoston kokoa.You must accept the images publishing terms and condition.You forgot to choose an image to upload. Please select one now.Bad date format, please use the calendar to pick a date.