Iso Vasikkasaari on osittain esteetön, mutta sekin vaatii useimmiten avustajan mukana oloa. Saaristoliikennereiteistä Nokkalan ja Iso Vasikkasaaren väli on osittain esteetön.
Saaren luonto on monipuolista ja rehevää. Espoon saaristoliikenneveneet pysähtyvät Isossa Vasikkasaaressa. Luoteisnurkkaa lukuun ottamatta koko Iso Vasikkasaari on ulkoilualuetta. Saaren rantoja kiertävät hienot rantaniityt, jotka ovat monipuolisimmillaan saaren eteläosissa. Saarella on vanha kalastaja-asumus, joka toimii kioskina. Telttailu ei ole sallittua.
Saarella on kahvio, keittokatokset ja puut (myös talvisin), wc (myös inva), lasten leikkivälineitä, kesävesi, nurmikkoalueita, uimaranta, näköalatorni, kiinnityspoijuja ja -lenkkejä, luontopolkuja (osittain myös liikuntaesteiselle), saaristovenelaituri sekä valvonta.
Katso vahvistusviesti sähköpostistasi. Vahvistuksen jälkeen olet mukana ja saat jatkossa vapaa-ajan vinkit sähköpostiisi.
Emme lähetä viestejä usein. Viestit kannattaa pitää tallessa ja palata niihin myöhemminkin.
Stadissa.fi - nappaa vinkit vapaa-ajalle!
Tämä kenttä on pakollinen.Anna sähköpostiosoite oikeassa muodossa.Syötä tiedot oikeassa muodossa. E.g.: 10 € / 15 €Tietoja ei ole tallennettu. Haluatko varmasti sulkea lomakkeen?Odottamaton virhe (kuten nettiyhteyden katkeaminen) esti tietojen tallentamisen.. Yritä uudelleen.Anna päivämäärä.Anna alkamisaika.Some dates are being edited. Please confirm your changes before submitting the form.Your upload exceeds the authorised amount. Please remove some files and try again.Tuntematon virhe esti kuvien tallentamisen. Kokeile uudestaan esimerkiksi pienentämällä ensin kuvatiedoston kokoa.You must accept the images publishing terms and condition.You forgot to choose an image to upload. Please select one now.Bad date format, please use the calendar to pick a date.