Sinkkuillallinen
4.9.2026 pop up-ravintola sinkuille, joissa ruokaillaan uusien ihmisten kanssa. Pop up-ravintola on upeassa tunnelmallisessa tilassa Vallilassa minne on helppo saapua julkisille, autolla tai vaikka pyörällä. Inarintie on Sturenkadun poikkikatu.
Sinkkuillallinen (@sinkkuillallinen) • Instagram-kuvat ja -videot
Paikkoja on rajallinen määrä, joten varaa paikkasi ajoissa!
Menussa mahdollinen liha on korvattavissa, kun siitä ilmoittaa ennakkoon samalla kun tekee varauksen. Mahdollisia maitotuotteita ei korvata, mutta käytämme laktoosittomia tuotteita.
Vain ennakkovaraukset sähköpostilla ja maksu mobilepaylla. 7454YB taI tilisiirto (ilman lisäkuluja).
SINKKUILLALLISET (Inarintie 35, Vallilla, klo: 19-21, Helsinki)
VAIN ENNAKKOVARAUKSET! (PAIKKOJA RAJALLINEN MÄÄRÄ, PAIKAT MENEVÄT VARAUSJÄRJESTYKSESSÄ)
HUOM! Ruokailijat saavat tuoda omat haluamansa ruokajuomat mukanaan.
Talon puolesta vettä, kivennäisvettä, kahvia ja teetä.
Pe 4.9.2026
Klo: 19.00-21.00
Alkuruoka: Italy in my heart
Pääruoka: Eggplant Surprise
Jälkiruoka: Pie(ce) of Life
ILMOITATHAN ALLERGIASI ILMOITTAUTUMISEN YHTEYDESSÄ!
Muutokset mahdollisia menuissa!
—————————————————————————————————————
Hinta 50 € VARAUS TULEE VOIMAAN VASTA MAKSUN JÄLKEEN! MOBILEPAY LYHYTNUMERO ON 7454YB TAI SIVUN ALAOSASSA ON QR-KOODI. Maksetaan ennakkoon ei peruutusoikeutta, voi lähettää korvaavan henkilön. sinkkuillallinen(at)gmail.com
—————————————————————————————————————
Pop up –ravintola on ketterä tapa testata liikeideaa nopeasti ja hallitulla riskillä ennen suuria investointeja.
https://www.sinkuille.fi/varaa-paikkasi-sinkkuillallisille-pe-4-9-2026-inarintie-35-vallilla-helsinki-vain-ennakkovaraukset/
Tapahtumapaikka / Venue
Lähetä juttuvinkki tai anna palautetta sivustosta ✍️
Tilaa tapahtumavinkit sähköpostiisi
Jaa tapahtuma valitsemassasi palvelussa / share this event on:















