Sunnuntaina 8.3.2020 Pihkaniskat järjestää Korttelirastit - kaikille avoimet kuntorastit - Malminkartanon ja Myyrmäen ympäristössä.
Löytämisen iloa yksin tai yhdessä!
Lähtö ja maali sijaitsevat AEL:n pysäköintialueella Malminkartanon kuntoportaiden itäpuolella.
— Mainos —
Tarjolla on perinteiset kortteliradat 3, 6 ja 9 km helpompaan matkantekoon sekä sprintit 2 ja 3 km tarkempaan suunnistukseen. Tarkemmat ratakuvaukset on esitetty alla. Radoilla on ylitettävä tai alitettava junarata useammin kuin kerran, jolloin on käytettävä karttaan merkittyjä ali-/ylikulkuja. Myös pari tieosuutta ja työmaata ratamestari on merkinnyt kielletyiksi violetilla ratapainatuksella ja kieltoa on myös noudatettava. Luonnollisesti liikuttaessa taajama-alueella, jossa on liikkeellä runsaasti muitakin ihmisiä, myös liikennesääntöjä tulee noudattaa.
Tervetuloa suunnistamaan Malminkartanon ja Myyrmäen ympäristöön!
Rastilippu opasteena Tarjolla on perinteiset kortteliradat 3, 6 ja 9 km sekä sprinttiradat 2 ja 3 km. Lähtö klo 10-11.30 ja maali suljetaan klo 13. Rasteista tarlemmin http://www.korttelirastit.fi
Katso vahvistusviesti sähköpostistasi. Vahvistuksen jälkeen olet mukana ja saat jatkossa vapaa-ajan vinkit sähköpostiisi.
Emme lähetä viestejä usein. Viestit kannattaa pitää tallessa ja palata niihin myöhemminkin.
Stadissa.fi - nappaa vinkit vapaa-ajalle!
Tämä kenttä on pakollinen.Anna sähköpostiosoite oikeassa muodossa.Syötä tiedot oikeassa muodossa. E.g.: 10 € / 15 €Tietoja ei ole tallennettu. Haluatko varmasti sulkea lomakkeen?Odottamaton virhe (kuten nettiyhteyden katkeaminen) esti tietojen tallentamisen.. Yritä uudelleen.Anna päivämäärä.Anna alkamisaika.Some dates are being edited. Please confirm your changes before submitting the form.Your upload exceeds the authorised amount. Please remove some files and try again.Tuntematon virhe esti kuvien tallentamisen. Kokeile uudestaan esimerkiksi pienentämällä ensin kuvatiedoston kokoa.You must accept the images publishing terms and condition.You forgot to choose an image to upload. Please select one now.Bad date format, please use the calendar to pick a date.