Allas Live: Arttu Wiskari
Parhaillaan viidettä studioalbumiaan työstävän Arttu Wiskarin ja Leavings-Orkesterin single Tässäkö tää oli? on osoittautunut jymymenestykseksi. Arttu teki kappaleella henkilökohtaisen ennätyksen: se on ensimmäinen hänen biiseistään, joka on noussut Spotifyn top 50 -listan ykköseksi! Lisäksi singlen musiikkivideo kohosi suoraan Youtuben Nousussa-listan ykköseksi. Arttu Wiskarin edellinen single Suomen muotoisen pilven alla on ollut jymymenestys: se on ylittänyt Spotifyssa tuplaplatinarajan ja sen lyriikkavideollakin on Youtubessa 7,5 miljoonaa katselukertaa. Kappale oli vuoden 2019 soitetuin radiobiisi Suomessa. Tuoreimmalla, huhtikuussa julkaistulla singlellä Tässäkö tää oli? on mukana legendaarinen Leavings-Orkesteri. Alun perin Arttu Wiskari lauloi tiensä suomalaisten sydämiin vuonna 2011 julkaistulla ja tuplaplatinaa myyneellä esikoisalbumillaan Arttu Wiskari. Suuren yleisön muun muassa ohjelmissa Tähdet, tähdet ja Vain Elämää hurmanneen Artun tunnetuimpia hittejä esimerkiksi Mökkitie, Tuntematon potilas, Sirpa, Kahvimaito ja Meidän biisi.
***
Altaan keikat jatkuvat loppukesän ajan Allas Live -konserttisarjan myötä!
Keikkaeväiksi suosittelemme varaamaan virkistävän juoma- ja pikkunaposteltavapaketin etukäteen lipunoston yhteydessä (38€). Altaan herkkukoreja on kahdenlaisia (liha + kala ja vegaaninen) sisältäen erilaista naposteltavaa sekä pullon proseccoa. Herkkukori kannattaa varata etukäteen, sillä lipunoston yhteydessä tämä napostelupaketti on edullisempi kuin paikanpäältä hankittuna. Oman ennakkoon tilatun korinsa saa noutopisteeltä Altaalle saapuessa.
Herkkukoreja on kaksi vaihtoehtoa:
Altaan herkkukori (liha + kala) kahdelle:
Mionetto Prosecco Brut 0,75l
Paahdettua valkosipulileipää (L)
Vegaanista yrttituorejuustoa(L,G)
Marinoituja kesäkasviksia & oliivia (L,VEG,G)
Rapeita salaatteja(L,VEG,G)
Savustettuja loheneviä(L,G)
Salamilajitelma(L,G)
Altaan Vegaaninen herkkukori kahdelle:
Sgajo Prosecco Vegan Organic 0,75l
Paahdettua valkosipulileipää(L)
Vegaanista yrttituorejuustoa(L,G)
Marinoituja kesäkasviksia & oliivia (L,VEG,G)
Rapeita salaatteja(L,VEG,G)
Vegaanista Chorizoa(L,G),
Yuzu-marinoitua tofua & shisoa (L,G)
Herkkukorit ovat keikkakohtaisia ja niiden ostaminen edellyttää 18 vuoden ikää. Herkkukorien myynti päättyy tapahtumaviikon tiistaina.
**
Yhteistyössä:
Novelle, Clear Channel, Helen
Järjestelyt:
Vanaja Events, Tiketti
Tapahtumapaikka / Venue
Jaa valitsemassasi palvelussa:
Stadissa.fi tarjoaa vinkkejä vapaa-aikaan vuoden ympäri.
Voit vinkata mukaan tapahtuman tai uutisen Helsingin seudulta.







































































