Lähimatkailupäivät Ilmailumuseolla sunnuntaina
Kaikkien aikojen ensimmäisillä Lähimatkailupäivillä 24.-27.9.2020 matkailutoimijat esittelevät parastaan! Ilmailumuseolla on päivien aikana runsaasti tarjouksia ja ohjelmaa pääsylipun hinnalla.
Sunnuntain 27.9. ohjelma:
- klo 12:30 Ilmailujoogaa, kesto noin 30 min, max 10 hlö
- klo 13:30 Ilmailujoogaa, kesto noin 30 min, max 10 hlö
Sunnuntain jooga on suunnattu erityisesti lapsiperheille. Suosittelemme oman maton mukaan ottamista!
Sunnuntaina tarjoamme lisäksi auditoriossamme ilmaiseksi iki-ihanat Hayao Miyazakin ohjaamat koko perheen elokuvat elokuvat Kikin lähettipalvelu Porco Rosso:
- 10:30 alkaen Kikin lähettipalvelu (103 min, S), max 120 hlö
- 14:30 alkaen Porco Rosso (94 min, K7), max 120 hlö
Molemmat elokuvat sopivat hyvin koko perheelle. Kikin lähettipalvelu on sallittu kaikenikäisille, Porco Rosso on sallittu 4 vuotta täyttäneille oman aikuisen seurassa. Auditoriossa osa paikoista on poistettu käytöstä turvavälien aikaansaamiseksi. Takit saa ottaa mukaan auditorioon. Elokuvaherkkuja myynnissä!
Tutustu Lähimatkailupäivien aikana museon tarjontaan ja ryhdy oman elämäsi matkanjärjestäjäksi – varaa omalle porukallesi oma opastus, simulaattorilentoja tai kokoustilat yksityistilaisuutta varten. Myös tapahtumatarjoilut järjestyvät kauttamme. Lähimatkailupäivien aikana varatut opastukset, simulaattorilennot ja kokoustilat erikoishintaan – 20 %.
https://lahimatkailupaivat.fi/ilmailumuseossa-koko-perhe-viihtyy/
https://www.facebook.com/events/351909825993592/
Tapahtumapaikka / Venue
Jaa valitsemassasi palvelussa:
Stadissa.fi tarjoaa vinkkejä vapaa-aikaan vuoden ympäri.
Voit vinkata mukaan tapahtuman tai uutisen Helsingin seudulta.







































































