Polydeittailun ABC-työpaja tarjoaa vinkkejä ja tukea niille aikuisille, jotka kokivat että koulun seksuaalikasvatuksessa ei käyty tarpeeksi läpi deittailuun liittyviä kysymyksiä ja keskityttiin enimmäkseen monogamisiin ja heteronormatiivisiin suhteisiin.
Tämä rennolla otteella ohjattu työpaja sisältää mm näitä asioita: - Polyamoriaan liittyvät termit - Seuranhaku - mitä hakee, mistä hakee, miten hakee - Kommunikointiharjoitteita - Mustasukkaisuuden käsittely
Tilana toimii Helsingin Kalliossa sijaitseva Toimisto15, osoitteessa Vaasankatu 15. Tilan vieressä sijaitsee Just Vege ravintola. Etuovella on kynnys, ja vessassa samoin. Vessassa ei ole apuvälineitä. Pahoittelut tästä. Keskellä toimistoa on tanko, mikä vie jonkin verran tilaa, mutta muuten tilassa on helppo liikkua.
— Mainos —
Ajankohta on la 5.11. klo 14-18:30. Päivän aikana on lyhyt omakustanteinen lounas tauko. Työpajan ohjaajana toimii Sofia aka Lady Clitter - yhteisöpedagogi, seksuaalikasvattaja ja seksialan jokapaikan höylä. Lisätietoa ladyclitter1@gmail.com tai ig: @ladycl1tter.official.
Katso vahvistusviesti sähköpostistasi. Vahvistuksen jälkeen olet mukana ja saat jatkossa vapaa-ajan vinkit sähköpostiisi.
Emme lähetä viestejä usein. Viestit kannattaa pitää tallessa ja palata niihin myöhemminkin.
Stadissa.fi - nappaa vinkit vapaa-ajalle!
Tämä kenttä on pakollinen.Anna sähköpostiosoite oikeassa muodossa.Syötä tiedot oikeassa muodossa. E.g.: 10 € / 15 €Tietoja ei ole tallennettu. Haluatko varmasti sulkea lomakkeen?Odottamaton virhe (kuten nettiyhteyden katkeaminen) esti tietojen tallentamisen.. Yritä uudelleen.Anna päivämäärä.Anna alkamisaika.Some dates are being edited. Please confirm your changes before submitting the form.Your upload exceeds the authorised amount. Please remove some files and try again.Tuntematon virhe esti kuvien tallentamisen. Kokeile uudestaan esimerkiksi pienentämällä ensin kuvatiedoston kokoa.You must accept the images publishing terms and condition.You forgot to choose an image to upload. Please select one now.Bad date format, please use the calendar to pick a date.