Ravintola Madonna löytyy Haapaniemenkadulta Hämeentien ja Sörnäisten rantatien välistä. Pizzaa ja Birraa tarjoava saapasmaan vaikutteista ammentava Madonna on historiallisessa miljöössä mahtava itälialainen piristys.
Paikassa aiemmin sijainnut Ølhus Oslo oli S-ryhmän Ølhus-ketjun ravintola.
Oluthuone Milenka oli monelle tuttu ja sekin myös HOK-Elannon ravintola. Se oli viihtyisä olohuonemainen baari, jossa on monipuolinen, erityisesti tsekkiläisiin oluisiin erikoistunut olutvalikoima.
Milenkassa ei ollut erikoista, että illan mittaan asiakkaat saattoivat innostua spontaaniin lauluesitykseen. Paikka olikin varsin suosittu tien toisella puolella sijaitsevan Teatterikorkeakoulun opiskelijoiden keskuudessa.
Katso vahvistusviesti sähköpostistasi. Vahvistuksen jälkeen olet mukana ja saat jatkossa vapaa-ajan vinkit sähköpostiisi.
Emme lähetä viestejä usein. Viestit kannattaa pitää tallessa ja palata niihin myöhemminkin.
Stadissa.fi - nappaa vinkit vapaa-ajalle!
Tämä kenttä on pakollinen.Anna sähköpostiosoite oikeassa muodossa.Syötä tiedot oikeassa muodossa. E.g.: 10 € / 15 €Tietoja ei ole tallennettu. Haluatko varmasti sulkea lomakkeen?Odottamaton virhe (kuten nettiyhteyden katkeaminen) esti tietojen tallentamisen.. Yritä uudelleen.Anna päivämäärä.Anna alkamisaika.Some dates are being edited. Please confirm your changes before submitting the form.Your upload exceeds the authorised amount. Please remove some files and try again.Tuntematon virhe esti kuvien tallentamisen. Kokeile uudestaan esimerkiksi pienentämällä ensin kuvatiedoston kokoa.You must accept the images publishing terms and condition.You forgot to choose an image to upload. Please select one now.Bad date format, please use the calendar to pick a date.