Toxic Holocaust (Usa), Exhumed (Usa), Cantilena (Est) Bloodride, ke 19.3.
Ovella peritään 2,8 euron eteispalvelumaksu käteisellä.
facebook.com/Cantilenaofficial
Yhdysvaltalaiset metallibändit Toxic Holocaust ja Exhumed soittavat lopputalvesta mittavan Euroopan-kiertueen, joka saapuu keskiviikkona 19. maaliskuuta myös Suomeen.
Vokalisti-kitaristi Joel Grindiin vahvasti personoituva Toxic Holocaust tunnetaan punk-vaikutteisesta thrash-metallistaan, joka on kerännyt vertauksia erityisesti Municipal Wasten ja D.R.I.:n kaltaisiin nimiin. Lokakuussa viidennen studioalbuminsa "Chemistry of Consciousness" Relapse-levymerkin kautta julkaissut kolmikko on viimeksi vieraillut Suomessa Kvelertakin kanssa soitetulla klubikiertueella sekä vuoden 2012 Jalometalli-festivaaleilla.
Vanhan liiton death-metallia soittava ja Toxic Holocaustin tavoin Relapselle kiinnitetty Exhumed on yli 20-vuotisen uransa aikana julkaissut kuusi albumia sekä runsaan määrän pikkukiekkoja. Suuren osan 2000-luvusta telakalla ollut yhtye on taas viimeisinä vuosina aktivoinut, ja elokuussa julkaistu uusi Exhumed-pitkäsoitto "Necrocracy" vahvistaa bändin asemaa goregrindin kulttinimenä.
Nosturin-konserttiin ei ole ikärajaa, mutta täysi-ikäisille on rajattu anniskelualue. Tapahtuma järjestetään yhteistyössä Inferno-lehden kanssa.
Tapahtumapaikka / Venue
Jaa valitsemassasi palvelussa:
Stadissa.fi tarjoaa vinkkejä vapaa-aikaan vuoden ympäri.
Voit vinkata mukaan tapahtuman tai uutisen Helsingin seudulta.







































































