Pop UP Ilo Joulutori
POP UP ILO Joulutori on uudenlainen, hyväntuulinen ja rento myyntitapahtuma Helsingin parhaalla paikalla, rautatieasemaa vastapäätä Citycenterissä, Makkaratalon 2. ja 3. kerroksissa.
Joulutori on auki ma-pe klo 11-20 ja la-su klo 12-18.
Laadukkaita käsityön ja designin myyjiä on Joulutorilla yli 160.
Tapahtumasta vastaa POP UP ILO.
POP UP ILO Joulutorilla voi istahtaa POP UP ILOn julkiseen olohuoneeseen ja osallistua kutomaan maailman pisintä kaulahuivia, kuunnella hyvää musiikkia ostosten välissä, ottaa niska-hartia hieronnan tai tulla yllätetyksi swingin pyörteisiin! Joulutorilla on oma Design osasto.
Cat Rescue kissakahvilan tukipiste löytyy myös Joulutorilta. Voit tulla tukemaan alkuvuodesta avautuvaa kissakahvilaa ostamalla Cat Rescue tuotteita!
Myyjälista
Ohjelmassa mm.:
Perjantaina 12.12. klo 18 live musaa: Young Hearted Music
Lauantaina 13.12. klo 15 nainen Katrin Johansson ja kitara http://www.KatrinJohansson.com.
Perjantaina 19.12. klo 17 esiintyy Gypsy Jazzia soittava Django Collective https://www.facebook.com/djangocollective
Lauantaina 20.12. klo 13 Karita Tykkä jakaa nimmareita uusimpaan raakaruokakirjaansa: ”Hyvää Huomenta, raakaruokaa ihaniin hetkiin”.
Lauantaina 20.12. klo 15.00 esiintyy Sannu http://www.sannumusic.fi
http://www.popupilo.fi
https://www.facebook.com/pages/Joulutori/1507573602791161?ref=hl
Tapahtumapaikka / Venue
Jaa valitsemassasi palvelussa:
Stadissa.fi tarjoaa vinkkejä vapaa-aikaan vuoden ympäri.
Voit vinkata mukaan tapahtuman tai uutisen Helsingin seudulta.







































































