Olavi Uusivirta, la 13.2.
Liput ovelta 20 €, mikäli jäljellä.
Varmista soittoajat keikkapäivänä Tavastian sivuilta.
Keikan jälkeen Tavastian Lauantaidisko klo 23:30 alkaen. Keikkalippu oikeuttaa jäämään diskoon.
Olavi Uusivirta on julkaissut uuden biisin ja musiikkivideon Rakastajat.
"Tässä keskikesän kipinöiden rytmissä sykkivässä tunnelmapalassa on aimo ripaus yöttömien öiden korutonta kauneutta. Kuten biisin lyriikoissa todetaan: lentäjät ne lentää ja rakastajat rakastaa. Pankaatte nauttien, ihan ehtaa klassikkoainesta sisällytettynä", kommentoi kappaletta Soundin Eero Tarmo.
Olavi Uusivirta on suomalaisen rockin kirkkaimpia tähtiä. Kuusi studioalbumia ja yhden kokoelman julkaissut Uusivirta on tunnettu lukuisista hiteistään, joihin lukeutuvat muun muassa "On niin helppoo olla onnellinen", "Salmisaaren Salome", "Ukonlintu ja virvaliekki", "Nukketalo palaa", "Tiet etäisyyksiin", "Kauneus sekoittaa mun pään", sekä Anna Järvisen kanssa levytetty "Nuori ja kaunis" -duetto.
Olavi Uusivirran (laulu) yhtyeen täydentävät Timo Kämäräinen (kitara), Jaakko Kämäräinen (basso), ja Olli Krogerus (rummut).
Tapahtumapaikka / Venue
Jaa valitsemassasi palvelussa:
Stadissa.fi tarjoaa vinkkejä vapaa-aikaan vuoden ympäri.
Voit vinkata mukaan tapahtuman tai uutisen Helsingin seudulta.








































































