Juno & Epelit, pe 18.3.
Liput ovelta 12 €, mikäli jäljellä.
Varmista soittoajat keikkapäivänä Tavastian sivuilta.
Suomen seuratuimpiin räppäreihin kuuluva Juno nähdään maaliskuussa harvinaislaatuisella klubikeikalla Tavastialla. Luvassa on pitkä setti biisejä artistin koko uran varrelta mukaan lukien tietysti kaikki suurimmat hitit.
Räppärin tuoreimpiin kuulumisiin kuulumisiin lukeutuvat joulukuussa Palefacen kanssa yhteistyössä julkaistu biisi Ne haluu ja kesällä puolisonsa Jannan kanssa yhdessä julkaisema Karkumatkalla.
2000-luvun alussa uransa aloittanut Juno on kerennyt julkaista useita albumeita sekä sooloartistina että eri kokoonpanoissa. Erityisesti Juno on niittänyt mainetta yhtyeissä Elokuu ja MC Lähiörotat. Elokuun suurimpia hittejä ovat mm. Soutaa huopaa, Tänään lähtee ja Saatilla. Youtube-meriitteinä mainittakoon SMC Lähiörottien Lähiörotat skujaa -video, jota on katsottu yli 4,5 miljoonaa kertaa ja soolobiisi Kuuluuks, joka lähentelee 2 miljoonan rajapyykkiä.
Illan ohjelmaa vauhdittaa Epelit, jonka muodostavat räppärit Chebaleba ja Rico Wamos. Kaksikon Flippaa & Kriippaa -video on kerännyt Youtubessa yli miljoona katselukertaa. Epeleiden tuorein single Raivol ilmestyi joulukuussa.
Tapahtumapaikka / Venue
Jaa valitsemassasi palvelussa:
Stadissa.fi tarjoaa vinkkejä vapaa-aikaan vuoden ympäri.
Voit vinkata mukaan tapahtuman tai uutisen Helsingin seudulta.








































































