The Blanko, la 22.12.
Ovella peritään eteispalvelumaksu 3 €.
Kanta-asiakaskortti tarkastetaan ovella.
The Blanko julkaisee uuden singlen ja saapuu On the Rocksiin tonttuilemaan joulun kynnyksellä 22.12.2018.
Liput: 13/14€
OTR-kortilla: 11/12€
Ovet:21:00
Viime helmikuussa Addiction -nimisellä singlellä ihastuttanut alternative rockin supertrio The BLANKO julkaisee uutta musiikkia. Uusi kappale kulkee nimellä ELECTRIC DESIRE, ja se julkaistaan digitaalisena singlenä kautta maan perjantaina 2.11.2018.
Suomen musiikkikenttää kohauttanut ja paljon ylistystä saanut alternative rockin supertrio The Blanko on perustettu vuonna 2006 ja bändin jäseniin kuuluvat myös Apulannasta ja Leningrad Cowboysista tuttu Pauli Hauta-aho (laulu ja kitara), Jakke Saarinen (rummut) ja Jykke Tikka (basso).
Bändin liveshowt ovat jotain mitä jokaisen tulisi nähdä. Energinen livesoitanta on ryyditetty intesiivisellä karismalla ja lavapreesensillä. Bändin musatyyli vaihtelee jeffbuckleymaisesta laulumelankoliasta tykittäviin rageagainstthemachinemaisiin riffeihin. Ja tämä tarjoillaan ei enempää eikä vähempää kuin nirvanamaisella asenteella.
Tapahtumapaikka / Venue
Jaa valitsemassasi palvelussa:
Stadissa.fi tarjoaa vinkkejä vapaa-aikaan vuoden ympäri.
Voit vinkata mukaan tapahtuman tai uutisen Helsingin seudulta.







































































