Ihastuttava Kukkatori levittäytyy Havis Amandan aukiolle elokuussa 2020. Kukkien tuoksua, väriloistoa, työpajoja, laadukasta juomaa ja pikkupurtavaa on tarjolla jokaisena viikonloppuna elokuun puolivälistä alkaen aina 6. syyskuuta asti.
Havis Amandan ympärillä toimineella nostalgisella Kukkatorilla on käyty vielä 1900-luvun puolivälissä vilkasta kukkakauppaa. Sittemmin toiminta on nuupahtanut. Mutta nyt on taas Kukkatorin aika - tänä poikkeuksellisena kesänä kukat ja niiden tuoma ilo ovat tervetulleempia kuin koskaan!
Kukkatorilla vaihtuvia kukkamyyjiä, työpajoja, ruokaa ja juomaa.
Katso vahvistusviesti sähköpostistasi. Vahvistuksen jälkeen olet mukana ja saat jatkossa vapaa-ajan vinkit sähköpostiisi.
Emme lähetä viestejä usein. Viestit kannattaa pitää tallessa ja palata niihin myöhemminkin.
Stadissa.fi - nappaa vinkit vapaa-ajalle!
Tämä kenttä on pakollinen.Anna sähköpostiosoite oikeassa muodossa.Syötä tiedot oikeassa muodossa. E.g.: 10 € / 15 €Tietoja ei ole tallennettu. Haluatko varmasti sulkea lomakkeen?Odottamaton virhe (kuten nettiyhteyden katkeaminen) esti tietojen tallentamisen.. Yritä uudelleen.Anna päivämäärä.Anna alkamisaika.Some dates are being edited. Please confirm your changes before submitting the form.Your upload exceeds the authorised amount. Please remove some files and try again.Tuntematon virhe esti kuvien tallentamisen. Kokeile uudestaan esimerkiksi pienentämällä ensin kuvatiedoston kokoa.You must accept the images publishing terms and condition.You forgot to choose an image to upload. Please select one now.Bad date format, please use the calendar to pick a date.