A la Park -festivaali
Uusi musiikkiin, ruokaan ja juomaan keskittynyt kesäfestivaali A la Park valtaa Kaivarin Meripuiston elokuun alussa 2025.
Festivaali tarjoaa tarkoin suunnitellun musiikkiohjelman lisäksi kiinnostavimmat ja ajankohtaisimmat ravintolat. Perinteistä festivaalikäsitystä ravisteleva tapahtuma nivoo yhteen huipputason keikat ja ensiluokkaiset ravintolat ikonisessa rantamaisemassa. Poikkeuksellinen ravintolakattaus on Pipsa Hurmerinnan kuratoima kokonaisuus ajankohtaisimpia ja kiinnostavimpia toimijoita.
OHJELMA
Perjantai 1.8.
Päälava /Main Course Stage
16:15 RODEO
17:15 TIMO LASSY TRIO
18:00 BEHM
19:45 ELLINOORA
21:45 VESTERINEN YHTYEINEEN
Lauantai 2.8.
Päälava /Main Course Stage
14:30 DALINDEO
16:15 YONA
18:00 SAMULI PUTRO
20:00 JOSE CONZALEZ
21:45 EGOTRIPPI
Festivaalin Main Course Stagelle nousevat muun muassa ruotsalaistähti José González, kotimaisen popin suursuosikit BEHM, Ellinoora, Egotrippi ja Samuli Putro sekä Anna Puun, Erinin ja Ida Paulin muodostama superyhtye RODEO. Keikkojen lisäksi luvassa on muuta tapahtuman hengen mukaista ohjelmaa.
Festivaalia varten luotu Veitolan kanssa viinillä on toimittaja Maria Veitolan luotsaama keskusteluohjelma viineistä ja niiden vierestä. Sami Sykön ja Jorma Uotisen Keikarikaksikko livenä tuo valtavaa podcast-suosiota viime aikoina nauttineen duon huumorintajuisen ja elegantin keskustelun festivaaliyleisön nautittavaksi.
Yleisöä hemmottelevat
À LA PARK
pe–la 1.–2.8.2025 Helsinki, Meripuisto
Lavalla
JOSÉ GONZÁLEZ
BEHM · DALINDEO · EGOTRIPPI
ELLINOORA · RODEO · SAMULI PUTRO
VESTERINEN YHTYEINEEN · YONA
Ravintolat
CAFÉ TAMPOPO X SAKE BAR & IZAKAYA · MAUKKU · N4KU · PINSA LOKAL · RAVINTOLA 305 · ROLLING CHEESE · SEKSICO · SICAPELLE
2 päivää 149 EUR ( tilausmaksu alk. 1,50 EUR 0,65% tilauksesta)
1 päivä 89 EUR ( tilausmaksu alk. 1,50 EUR 0,65% tilauksesta)
https://alapark.fi/
www.instagram.com/
www.facebook.com/
Tapahtumapaikka / Venue
Jaa valitsemassasi palvelussa:
Stadissa.fi tarjoaa vinkkejä vapaa-aikaan vuoden ympäri.
Voit vinkata mukaan tapahtuman tai uutisen Helsingin seudulta.










































































