Ipanapa All Stars
Ipanaenergiaa! Huvilan sunnuntaissa tunnelma nousee kattoon Ipanapa All Starsin johdolla. Huikeaan suosioon noussut lastenmusiikkiyhtye jatkaa taiteellistakin uusiutumistaan: musiikkityylien ja -rytmien joukkoon on napsittu valssia, heviä ja jopa slaavilaista lastenlaulua. Solisteiksi Huvilan lavalle nousevat Anna Puu, Hanna Pakarinen, Pariisin Kevät, Tuure Kilpeläinen, Anna Kuoppamäki ja Maritta Kuula. Mukana myös jännittävä yllätysvieras!
Ipanapa-musiikin soundimaailmassa vaalitaan tiettyjä perinteisen lastenmusiikin ominaisuuksia. Vanhemmat saattavat löytää kappaleista omaan lapsuuteensa liittyviä musiikillisia elementtejä, joita he haluavat myös omien lastensa omaksuvan. Ipanapa arvostaa lapsia älykkäinä ja monialaisina musiikin kuuntelijoina. Musiikki on iloista, viihdyttävää ja älykästä: Ipanapa tietää, ettei lapsia parane aliarvioida musiikin kuuntelijoina tai elämässä ylipäänsä.
Huom: Lapsille suunnattuihin esityksiin voi tuoda alle 1-vuotiaan ilmaiseksi, ilman pääsylippua. Sylilapsi ei saa omaa istumapaikkaa, vaan istuu aikuisen sylissä. Yli 1-vuotiaille on ostettava pääsylippu.
KONSERTTI ON LOPPUUNMYYTY.
Tapahtumapaikka / Venue
Jaa valitsemassasi palvelussa:
Stadissa.fi tarjoaa vinkkejä vapaa-aikaan vuoden ympäri.
Voit vinkata mukaan tapahtuman tai uutisen Helsingin seudulta.









































































