Darrajoogaa

Pop up -joogaa maksa mitä haluat- periaatteella Kluuvin kauppakeskuksen kolmannessa kerroksessa.
"Joogan harrastaminen ei saa olla rahasta kiinni", julistaa joogaopettaja Satu Tuomela.
Kluuvin Pranama –nimisen joogasalin opettajat saavat palkkansa sen mukaan, mitä oppilaat heille haluavat maksaa. Joogakokemusta ei tarvita ja paikalle saa tulla, vaikkei ole koskaan ennen joogannut.
Tarjolla on kiinnostavalta kuulostavia tunteja (Katso tuntiohjelma ja varmista aikataulut). Sunnuntaisin on darrajoogaa, jossa pitkäkestoisilla venytyksillä laitetaan nesteet kiertoon.
Sinkkujoogan jälkeen voidaan lähteä vaikka yhdessä jatkoille, jos porukka tuntuu mukavalta.
Pranama toimii Kluuvissa pop up –periaatteella jouluun asti.
Maksa mitä haluat –idea on uusi Suomessa, mutta maailmalla tällä periaatteella toimivia tunteja on ollut jo pidempään. Pranamassa on 10 vakituista ohjaajaa, joiden lisäksi tunteja pitävät vierailevat ohjaajat.
Myös muut joogasalit saavat käydä esittelemässä tuntejaan. Pranama haluaa koota parhaat yhteen. Pranama tarkoittaa intiaksi korkeinta mahdollista kunnianosoitusta, jonka toiselle voi antaa.
Kerralla Pranaman tiloihin mahtuu joogaamaan 50–70 ihmistä. Jos haluat varmistaa mattopaikan, sellainen kannattaa ottaa mukaan.
Lisätietoa Pranamasta ja tuntiohjelmat www.pranama.fi. Pranama Facebookissa.
Tapahtumapaikka / Venue
Lähetä juttuvinkki tai anna palautetta sivustosta ✍️
Tilaa tapahtumavinkit sähköpostiisi
Jaa tapahtuma valitsemassasi palvelussa / share this event on:
















