Paul Anka
Paul Ankan marraskuun 9. päivän Suomen-konsertti siirtyy pidettäväksi Helsingin sijasta Vantaalle. Ankan oli alun perin määrä konsertoida Helsingissä Hartwall Areenassa, mutta hänen omasta toiveestaan konsertti on siirretty intiimimpään ja konsertille tunnelmallisempaan paikkaan Vantaan Energia Areenaan Myyrmäkeen.
Paul Ankan Hartwall Areenan konserttiin lipun ostaneille on varattu paikat Energia Areenalle siirtyneeseen konserttiin. Liput vaihdetaan uusiin konserttipaikalla. Lipunvaihto on auki Energia Areenalla 8.11.2011 16.00-20.00 ja 9.11.2011 klo 10.00 alkaen, ovet konserttiin avataan kuitenkin vasta 18:30.
Kyseessä on Vantaan Energia Areenan ensimmäinen maailmanluokan konsertti. Energia Areena sijaitsee pääväylien varressa, joten sinne on helppo saapua. Julkinen liikenne tuo konserttivieraat muutaman minuutin kävelymatkan päähän Myyrmäen asemalle tai linja-autolla suoraan Areenan läheisyyteen. Alueella on lisäksi parkkitilaa yli kahdelle tuhannelle autolle.
Musiikkitaivaan kiintotähti saapuu Suomeen marraskuussa ja valtaa orkesterinsa kera ensi kertaa suuren luokan lavan, Energia Areenalla Vantaalla. Alkutalven illassa tarjoillaan yleisölle todellinen viihdemusiikin suurkonsertti, jossa Paul Ankan musiikki soi parhaimmillaan. Juuri 70 vuotta täyttäneeltä legendaariselta artistilta kuullaan sekä uusia kappaleita tuoreilta levyiltä että ikivihreitä hittejä.
Pääsylippu seisomakatsomoon 49EUR + palvelumaksu
Tapahtumanumero R-kioskilla on: 101222
Tapahtumapaikka / Venue
Jaa valitsemassasi palvelussa:
Stadissa.fi tarjoaa vinkkejä vapaa-aikaan vuoden ympäri.
Voit vinkata mukaan tapahtuman tai uutisen Helsingin seudulta.
































































